Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Крещение, причастие, венчание и другие церковные таинства. Сорокоусты, свечи в церкви и т.п. Молитвы, акафисты, псалмы. Как правильно молиться в различных ситуациях. Различные материалы, касающиеся икон, иконописи, иконопочитания. Канонизированные святые христианской церкви. Путешествия к святым местам, паломничества в монастыри, поклонение христианским святыням и святым мощам
Ответить
Иногда заходит
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 13 ноя 2022, 13:58
Репутация: 0
Пол:

Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Сообщение Pinokolada » 13 ноя 2022, 14:26

Внимание !Что важно,только убитых,т.к убийца убивая забирает на себя грехи своей жертвы

Правило ,которым можно вымаливать как загубленных в роду отроков ,девиц и войнов ,так и загубленных самим родом[/b]
(за отроков,отроковиц,девиц и войнов)
Господи ! Приими по Своему Милосердию правило за безвинно убиенных в моем роду отроков ,отроковиц ,девиц и войнов,или же за тех из них,которые были загубленны моим родом. Окрести их в море щедрот Твоих и не лиши их света Твоего Божественного,а нам грешным и недостойным не поставь эту молитву в грех ,но помилуй нас по неизреченной Благости Твоей и человеколюбию.
Начальные молитвы
Во имя Отца, и Сына, и Святого Духа. Аминь.
После этого немного подожди, чтобы все чувства твои успокоились и мысли твои оставили всё земное. И тогда произноси следующие молитвы, без спешки, с сердечным вниманием. Так поступай перед началом всякой молитвы.
Боже, милостив будь ко мне грешному (Поклон).
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, молитвами Пречистой Твоей Матери и всех святых, помилуй нас. Аминь.
Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе!
Царю́ Небе́сный, Уте́шителю, Ду́ше И́стины, и́же везде́ сый, и вся исполня́яй, сокро́вище Благи́х и жи́зни пода́телю, прииди́ и всели́ся в ны, и очи́сти ны от вся́кия скве́рны, и спаси́, Бла́же, ду́ши на́ша.
(От Пасхи до Вознесения вместо этой молитвы читается тропарь Воскресению: «Христос воскрес из мертвых, смертию смерть поправ, и сущим во гробах жизнь даровав».
От Вознесения до Троицы все молитвы начинаем с Трисвятого, опуская всё предыдущее. )
Святой Боже, Святой Крепкий, Святой Безсмертный, помилуй нас. (Трижды с поклоном)
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне, и всегда, и во веки веков. Аминь.
Пресвятая Троица, помилуй нас. Господи, очисти грехи наши. Владыка, прости беззакония наши. Святой, посети и исцели немощи наши, имени Твоего ради.
Господи, помилуй. (Трижды)
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне, и всегда, и во веки веков. Аминь.
●О́тче наш, И́же еси́ на небесе́х!Да святи́тся и́мя Твое́, да прии́дет Ца́рствие Твое́, да бу́дет во́ля Твоя́, я́ко на небеси́ и на земли́. Хлеб наш насу́щный даждь нам днесь; и оста́ви нам до́лги на́ша, я́коже и мы оставля́ем должнико́м на́шим; и не введи́ нас во искуше́ние, но изба́ви нас от лука́ваго.
Яко Твое есть Царствие и Сила и Слава Во веки Веков .Аминь
Святый Боже, Святый крепкий, Святый безсмертный, помилуй нас (3р+3п.)
Господи, помилуй. (12 раз)
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне, и всегда, и во веки веков. Аминь.
Придите, поклонимся Цареви, нашему Богу. (Поклон)
Придите, поклонимся и припадем ко Христу, Цареви нашему Богу. (Поклон)
Придите, поклонимся и припадем к Самому Христу, Цареви и Богу нашему. (Поклон) Псалом 90
Живы̀й в по̀мощи Вы̀шняго, в кро̀ве Бо̀га Небѐснаго водворѝтся.
Речѐт Го̀сподеви: Засту̀пник мой есѝ и Прибѐжище моѐ, Бог мой, и на Него̀ уповаю.
Яко Той изба̀вит тя от сѐти ло̀вчи, и от словесѐ мятѐжна, плещма ̀ Своѝма осенѝт тя, и под крилѐ Его надѐешися: ору̀жием обы̀дет тя ѝстина Его.
Не убоѝшися от стра̀ха нощна̀го, от стрелы̀ летя̀щия во дни, от вѐщи во тме преходя̀щия, от сря̀ща, и бѐса полу̀деннаго.
Падѐт от страны̀ твоея̀ ты̀сяща, и тма одесну̀ю тебѐ, к тебѐ же не приблѝжится, оба̀че очѝма твоѝма смо̀триши, и воздая̀ние грѐшников у̀зриши.
Яко Ты Го̀споди, упова̀ние моѐ, Вы̀шняго положѝл есѝ прибѐжище твоѐ.
Не приѝдет к тебѐ зло, и ра̀на не приблѝжится телесѝ твоему̀, я̀ко Ангелом Своѝм дам заповѐсть о тебѐ, сохранѝть тя во всех путѐх твоѝх.
На рука̀х во̀змут тя, да не когда не преткнѐши о ка̀мень но̀гу свою̀, на а̀спида и василѝска насту̀пиши, и поперѐши льва и змѝя.
Яко на Мя упова̀, и изба̀влю ѝ: покры̀ю ѝ, я̀ко позна̀ ѝмя Моѐ.
Воззовѐт ко Мне, и услы̀шу его: с ним есмь в ско̀рби, изму̀ его и просла̀влю его, долгото̀ю дней испо̀лню его, и явлю̀ ему спасѐние Моѐ.
Псалом 50
Поми́луй мя́, Бо́же, по вели́цѣй ми́лости Тво­е́й, и по мно́же­ст­ву щедро́тъ Тво­и́хъ очи́сти беззако́нiе мое́.
Наипа́че омы́й мя́ от­ беззако́нiя мо­его́ и от­ грѣха́ мо­его́ очи́сти мя́: я́ко беззако́нiе мое́ а́зъ зна́ю, и грѣ́хъ мо́й предо мно́ю е́сть вы́ну.
Тебѣ́ еди́ному согрѣши́хъ и лука́вое предъ Тобо́ю сотвори́хъ: я́ко да оправди́шися во словесѣ́хъ Тво­и́хъ и побѣди́ши, внегда́ суди́ти Ти́.
Се́ бо, въ беззако́нiихъ зача́тъ е́смь, и во грѣсѣ́хъ роди́ мя ма́ти моя́.
Се́ бо, и́стину воз­люби́лъ еси́, безвѣ́стная и та́йная прему́дрости Тво­ея́ яви́лъ ми́ еси́.
Окропи́ши мя́ иссо́помъ, и очи́щуся: омы́еши мя́, и па́че снѣ́га убѣлю́ся.
Слу́ху мо­ему́ да́си ра́дость и весе́лiе: воз­ра́дуют­ся ко́сти смире́н­ныя.Отврати лице Твоё от грех моих и вся беззакония моя очисти. Сердце чисто созижди во мне Боже, и дух прав обнови во утробе моей. Не от Вержи мене от лица Твоего и Духа Твоего Святаго не отыми от мене. Воздаждь ми радость спасения Твоего и Духом владычним утверди мя. Научу беззаконныя путям Твоим, и нечестивые к Тебе обратятся. Избавиться мя от кровей, Боже, Боже спасения моего; возрадуется язык мой правде Твоей. Господи, устье мои отверзеши, и уста моя возвестят Хвалу Твою.
Я́ко а́ще бы восхотѣ́лъ еси́ же́ртвы, да́лъ бы́хъ у́бо: всесожже́нiя не благоволи́ши.
Же́ртва Бо́гу ду́хъ сокруше́нъ: се́рдце сокруше́н­но и смире́н­но Бо́гъ не уничижи́тъ. Ублажи́, Го́споди, благоволе́нiемъ Тво­и́мъ Сiо́на, и да сози́ждут­ся стѣ́ны Иерусали́мскiя: тогда́ благоволи́ши же́ртву пра́вды, воз­ноше́нiе и всесожега́емая: тогда́ воз­ложа́тъ на олта́рь Тво́й телцы́.
Символ веры
1.Верую во единаго Бога Отца, Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым.
2.И во единаго Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век; Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, Имже вся быша.
3.Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы, и вочеловечшася.
4.Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате, и страдавша, и погребенна.
5.И воскресшаго в третий день по Писанием.
6.И возшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца.
7.И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым, Егоже Царствию не будет конца.
8.И в Духа Святаго, Господа, Животворящаго, Иже от Отца исходящаго, Иже со Отцем и Сыном спокланяема и сславима, глаголавшаго пророки.
9.Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь.
10.Исповедую едино крещение во оставление грехов.
11.Чаю воскресения мертвых,
12.и жизни будущаго века. Аминь.
Само правило

Далее: Во имя Отца! Аминь! И Сына! Аминь! И Святаго Духа! Аминь!
Елицы во Христа крестистеся, во Христа облекостеся, Аллилуиа,Аллилуиа ,Аллилуиа !
(3 раза)
Нарекается отрок / отроковица/девица/воин (имя)
●Св. Иоанн Креститель, окрести моего трока / отроковицу/девицу/воина (имя/имена иже с ними),от мучений и насильства скончавшихся, во чреве Ада томящихся, в темницах смертных сидящих.
●Св. Великомученица Варвара, приобщи моего отрока / отроковицу/девицу/воина (имя/имена иже с ними),от мучений и насильства скончавшихся, во чреве Ада томящихся, в темницах смертных сидящих.
●Св. Симеон Богоприимец, как ты принял Христа, приими моего моего отрока / отроковицу/девицу/воина (имя/имена иже с ними),от мучений и насильства скончавшихся, во чреве Ада томящихся, в темницах смертных сидящих.
●Св. Анна Пророчица, приими моего моего отрока / отроковицу/девицу/воина (имя/имена иже с ними),как мати крестная от мучений и насильства скончавшихся, во чреве Ада томящихся, в темницах смертных сидящих.
И далее читать молитвы:

●Царю́ Небе́сный, Уте́шителю, Ду́ше И́стины, и́же везде́ сый, и вся исполня́яй, сокро́вище Благи́х и жи́зни пода́телю, прииди́ и всели́ся в ны, и очи́сти ны от вся́кия скве́рны, и спаси́, Бла́же, ду́ши на́ша.(48р и 40 поклонов)
●О́тче наш, И́же еси́ на небесе́х!Да святи́тся и́мя Твое́, да прии́дет Ца́рствие Твое́, да бу́дет во́ля Твоя́, я́ко на небеси́ и на земли́. Хлеб наш насу́щный даждь нам днесь; и оста́ви нам до́лги на́ша, я́коже и мы оставля́ем должнико́м на́шим; и не введи́ нас во искуше́ние, но изба́ви нас от лука́ваго.
Яко Твое есть Царствие и Сила и Слава Во веки Веков .Аминь
(48р и 40 поклонов)
●Милосердия двери отверзи нам, Благословенная Богородице, надеющиися на Тя, да не погибнем, но да избавимся Тобою от бед, Ты бо еси спасение рода христианскаго. (48р и 40 поклонов)
●Господи Иисусе Христе Сыне и Слове Божия, Богородицы ради и всех Святых помилуй нас грешных и весь мир Тобою созданный . (48р и 40 поклонов)
● Господи Иисусе Христе ,Сыне Божий помилуй нас (3 р)
Окончание молитв
Досто́йно есть я́ко вои́стину блажи́ти Тя, Богоро́дицу, Присноблаже́нную и Пренепоро́чную и Ма́терь Бо́га на́шего. Честне́йшую херуви́м и сла́внейшую без сравне́ния серафи́м, без истле́ния Бо́га Сло́ва ро́ждшую, су́щую Богоро́дицу, Тя велича́ем.
Христос Воскресе из Мертвых смертию смерть поправ и Сущим во гробе живот даровав (3 р)
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и всегда и во веки веков. Аминь.
Господи Иисусе Христе ,Сыне Божий помилуй нас (трижды)
Помилуй нас, Господи, помилуй нас; всякаго бо ответа недоумеюще, сию Ти молитву яко Владыце грешнии приносим: помилуй нас.
Затем
«Господи, помилуй отроков,отроковиц,девиц и войнов, безвинно убиенных,загубленных как в моем роду ,так и моим родом. Господи, Иисусе Христе, Сыне и Слове Божий, ради Твоего милосердия, за веру и слезы мои окрести их в море щедрот Твоих, и не лиши их света Твоего Божественного. Аминь». ( 3 раза в день).
-По этому правилу по воскресениям делаем поясные поклоны
-Все молитвы можно не читать ,а пропевать.
-Если ребенок умер не крещенным до 8 лет ,за него также выполняем правило.
-Близнецов и двойни нарекаем за одно правило .
-Этим правилом можно молиться за здравие и за упокой ,исключая молитвенные прошения.
-Днем можно нарекать до 10 и иже с ними,в ночь по 40 и иже с ними.Можно нарекать больше,но все на усмотрение самого молящегося
-Убийца убивая свою жертву забирает на себя ее грехи,за убийц мы не молимся,но только за безвинно убитых
-Ркомендую читать Канон муч.Уару,Паисию Великому ,Акафисты Апостолу Самуилу,Панехиды,Псалтири,17Кафизму,Апостол,Евангелие,Подавать милостыню и на Парастас и пр.пр этими действиями можно существенно помочь своему почившему роду.
-На каждую такую молитву Иисусову (как в этом правиле ) Господь отвечает – чадо ,прощаются тебе грехи .Мы же просим за весь мир .

Иногда заходит
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 13 ноя 2022, 13:58
Репутация: 0
Пол:

Re: Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Сообщение Pinokolada » 13 ноя 2022, 14:32

Это тяжело,весь и потом и слезами изойдешь,поклоны можно выполнять сразу с колен.Души отмоленные правилом ,Если на то будет Милость Божия можно увидеть ,но не всегда .

Посетитель
Сообщения: 185
Зарегистрирован: 16 июн 2022, 14:59
Репутация: 50

Re: Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Сообщение Dari_na » 13 ноя 2022, 14:54

Так если человека убили, почему он в ад попадает? Если убийца забрал на себя все грехи жертвы

Аватара пользователя
Участник
Сообщения: 376
Зарегистрирован: 21 фев 2022, 16:33
Репутация: 230

Re: Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Сообщение Kristina_mg » 13 ноя 2022, 15:14

Dari_na писал(а):
13 ноя 2022, 14:54
человека убили, почему он в ад попадает?
Потому что если его убили соответственно его заслугам, то в Рай ему пока рановато))
Dari_na писал(а):
13 ноя 2022, 14:54
убийца забрал на себя все грехи жертвы
С чего вы это взяли?

Посетитель
Сообщения: 185
Зарегистрирован: 16 июн 2022, 14:59
Репутация: 50

Re: Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Сообщение Dari_na » 13 ноя 2022, 15:25

Kristina_mg
Kristina_mg писал(а):
13 ноя 2022, 15:14
Dari_na писал(а):
13 ноя 2022, 14:54
человека убили, почему он в ад попадает?
Потому что если его убили соответственно его заслугам, то в Рай ему пока рановато))
Dari_na писал(а):
13 ноя 2022, 14:54
убийца забрал на себя все грехи жертвы
С чего вы это взяли?
Блин, по-дурацки скопировалось, я ещё не научилась, прошу прощения 😅
С незаслуженным раем все понятно😁

А про грехи-это не мое заключение, а топикстартера) Просто тут нелогично выходит по тексту: убийца забирает все грехи жертвы, но у неё все равно дорога в ад))

Иногда заходит
Сообщения: 5
Зарегистрирован: 13 ноя 2022, 13:58
Репутация: 0
Пол:

Re: Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Сообщение Pinokolada » 13 ноя 2022, 15:31

Некрещенные все в Аду .Даже еслы был хороший человек,то Лоно Авраамово.
Господь показал
в Аду те кто Бога не знали,те кто в Него не верили и те кто на службы не ходили

Аватара пользователя
Участник
Сообщения: 376
Зарегистрирован: 21 фев 2022, 16:33
Репутация: 230

Re: Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Сообщение Kristina_mg » 13 ноя 2022, 17:18

Dari_na писал(а):
13 ноя 2022, 15:25
тут нелогично выходит по тексту: убийца забирает все грехи жертвы, но у неё все равно дорога в ад))
Жертва отработала часть своей кармы, тем что прошла через аж целое убийство. Убийца ей в этом "помог", если можно так выразиться. Но на себя никто чужую карму взять не может. Ну и если человек заслужил убийство, даже отработав его, не факт что исправился. Поэтому воплотится пока где-нить пониже Рая однозначно)))а с логикой поста тут да, все сложно))

Аватара пользователя
Модератор
Сообщения: 10972
Зарегистрирован: 25 фев 2010, 13:01
Репутация: 3404
Пол:

Re: Как вывести из Ада любую душу отрока,отроковицы,девицы и война

Сообщение Игрок » 13 ноя 2022, 17:40

Pinokolada писал(а):
13 ноя 2022, 15:31
Господь показал
Чей господь и кому показал?
Pinokolada писал(а):
13 ноя 2022, 15:31
Некрещенные все в Аду .Даже еслы был хороший человек,то Лоно Авраамово.
Чушь не несите. И что делает эта тема в разделе черной магии? Переношу.
Мои специализации
Мой блог
Связаться в телеграме: @konsultant_ezo

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Христианское богослужение. Таинства. Молитвы, иконы, святые.»